İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gürseler ve Erken’e Macaristan Devlet Nişanı


Tekirdağ Macar Dostluk Derneği Başkanı Güneş Gürseler’e Macaristan Cumhuriyeti Liyakat Nişanı Altın Haç Devlet Nişanı, Macaristan Cumhuriyeti Tekirdağ Fahri Konsolosu Erdoğan Erken’e Macaristan Cumhuriyeti Liyakat Nişanı Subay Haçı Devlet Nişanı, 18 Mart 2012 Cuma günü İstanbul Başkonsolosluğu’nda yapılan törenle Macaristan Başbakan Yardımcısı Dr. Semjén Zsolt tarafından takdim edildi.

Törene Macaristan Ankara Büyükelçisi István Szabó ve İstanbul Başkonsolosu Gábor Kiss, İstanbul’daki Macar kolonisi ve Türk konuklar ile birlikte, Tekirdağ Milletvekili Ziyaettin Akbulut, Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç, Tekirdağ İl Genel Meclisi Başkanı Av. Orhan Perçinoğlu ve İl Genel Meclisi üyeleri, Gaziantep Fahri Konsolosu Bahaeddin Nakiboğlu, İstanbul Barosu Yönetim Kurulu üyeleri, Sanayi ve Ticaret Eski Bakanları Tahir Köse ve Mehmet
Dönen, Tekirdağ Eski Valisi Şenol Engin, Tekirdağ İl Kültür Müdürü Mehmet Altaş, Tekirdağ, İstanbul ve Kocaeli Macar Dostluk Dernekleri başkan ve üyeleri, Tekirdağ Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Gömeç Göçmen, İstanbul ve Tekirdağ’dan avukatlar, Macar ve Türk iş adamları ile Gürseler ve Erken aileleri katıldılar.

Başbakan Yardımcısı Dr. Zsolt devlet nişanlarını sunarken, Türk – Macar dostluğunun gelişmesine yaptıkları katkılar için Güneş Gürseler ve Erdoğan Erken’e teşekkür etti.

Türk-Macar Dostluk Derneği olarak Sayın Gürseler ve Sayın Erken’i tebrik ederiz!