İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Wizz Air, İstanbul’a uçacak 83. havayolu olacak

Macar düşük maliyetli havayolu Wizz Air, mart ayından itibaren Avrupa’nın üç kentinden İGA İstanbul Havalimanı’na seferlere başlayacak.

Havalimanı’na seferlere başlayacak. Wizz Air, Macaristan Budapeşte’den, Romanya Yaştan ve İngiltere’de Londra’nın Luton ve Gatwick havalimanlarından İstanbul’a uçacak.

Wizz Air in uçuşlara başlayacak olması dolayısıyla İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Giden Yolcu Terminalindeki otelde basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Wizz Air Bağlantı Planlama Direktörü Evelin Jeckel, 18 yıl önce faaliyete başlayan ve Avrupa’da hızlı büyüyen şirketinin bu yılın sonunda 20’den fazla uçağın filolarında yer alacağını belirterek, ” 54 ülkeden bin rotaya uçuyoruz. Düşük ücretli uçuşları Türkiye’ye getirmekten mutluluk duyuyoruz. İstanbul’a Avrupa’dan yeni bağlantı başlatacağız. Gittiğimiz her yerde trafiği arttırmaya başardık. Buradaki amacımız diğer hava yollarından yolcu almak değil, yolcu artırmak. Burada düşük ücretlerle trafiği artırıyoruz.

İGA Havacılık Geliştirme Direktörü Majid Khan da Avrupa’nın düşük maliyetli hava yolu şirketlerinden Wizz Air’in İstanbul’a sefer başlatmasının Türk sivil havacılığı için önemli bir adım olduğunu belirterek, “Avrupalı yolcular, bu sayede daha fazla bağlantıya sahip olacak. İstanbul Havalimanı, Avrupa’daki en büyük havalimanı. Buraya uçuş yapan THY dahil 82 hava yolu şirketi var. Wizz Air, İstanbul Havalimanı’na uçan 83. hava yolu şirketi olacak” dedi.

Kaynak: Turkinfo, Turizm Gazetesi