İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Merinos AKKM’ye Macar heyetten övgü

Budapeşte ile Bursa arasındaki işbirliğini artırmak amacıyla kente gelen Macar heyet, ziyaret ettiği Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ni (Merinos AKKM) oldukça dikkat çekici bulduklarını bildirdi.


Macaristan’ın Türkiye Büyükelçisi Dr. Janos Hovari ve Budapeşte Belediye Başkanı Istvan Tarlos, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ni (Merinos AKKM) gezdi.

Tesislerin işletim, yönetim ve salonları hakkında bilgi alan Macar heyet, Fuar Alanı, Osmangazi Salonu, Orhangazi Salonu, Hüdavendigar Salonu, Yıldırım Bayezid Salonu ve Büyük Teras’ı gezerek Merinos AKKM Genel Koordinatörü Semih Pala’dan bilgi aldı.

39 AYDA 2 BİN 200 FAALİYET

Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen ve yönetilen Merinos AKKM’nin Türkiye’nin en yoğun ve aktif kullanılan kongre ve kültür merkezi olduğunu belirten Pala, 39 ayda 2 bin 200 faaliyete ev sahipliği yaptıklarını, 2 milyon kişi hareketi oluştuğunu ifade etti.

Tesislerin işletim, yönetim ve salonları hakkında bilgi veren Pala, bugüne kadar birçok önemli programa ev sahipliği yaptıklarını anlattı. Ziyaretten büyük memnuniyet duyduklarını söyleyen Macar heyeti ise, Merinos AKKM’deki mevcut sistemi oldukça dikkat çekici bulduklarını dile getirdi.

DR. HOVARİ’YE PLAKET

Heyet, daha sonra Kongre Kafe’de bir süre oturarak yetkililerle sohbet etti. Ziyaretin sonunda Merinos AKKM Genel Koordinatörü Semih Pala, Büyükelçi Dr. Hovari’ye günün anısına plaket verdi.

KAYNAK: Bursa Olay Gazetesi – 12 Eylül 2013