İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Suriyeli Misafirlere Giysi Yardımları Türk Kızılayı Eliyle Ulaştırılacak

Türkiye’de misafir edilen Suriyelilerin ihtiyaçlarını karşılayan Türk Kızılayı’na, Türk-Macar İşadamları Derneği’nden büyük destek geldi. Dernek, Suriyeli misafirler için temin ettiği çok sayıda giysi eşyasını, düzenlenen törenle Türk Kızılayı yetkililerine teslim etti.


Türk halkının yardım eli olan ve dil, din, ırk, millet ayrımı gözetmeden yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Türk Kızılayı’na, Türk-Macar İşadamları Derneği, çok sayıda çeşitli giyim eşyası temin ederek destek verdi.

Türk-Macar İşadamları Derneği’nin, Türk Kızılayı Bayrampaşa Şubesi aracılığıyla ulaştırdığı yardım malzemelerinin içerisinde 4740 çift terlik, 372 adet atlet, 322 düzine çorap ve 42 düzine bayan patik bulunuyor.

Törene, Türk Kızılayı Birinci Genel Başkan Vekili Hasan Karahan’ın yanı sıra Macaristan İstanbul Başkonsolosu Kiss Gabor ve Türk Macar İşadamları Derneği Başkanı Osman Şahbaz katıldı.

Türk Macar İşadamları Derneği Yöneticilerine Teşekkür

Türk Kızılayı Marmara Afet ve Lojistik Merkezi’nde düzenlenen törende gerçekleştirdikleri bağıştan dolayı Türk Macar İşadamları Derneği yöneticilerine teşekkürlerini ifade eden Türk Kızılayı Birinci Genel Başkan Vekili Hasan Karahan, “Kızılaycılık insan onurunun hiçe sayıldığı en temel hak ve özgürlüklerin ayaklar altında çiğnendiği anlarda gözyaşının rengine bakmaksızın merhametin dalga dalga taşındığı ve onlara merhem olunduğu bir duygu selidir.” şeklinde konuştu.

Türk Macar İşadamları Derneği Başkanı Osman Şahbaz da, Türkiye ve Macaristan arasında uluslararası anlamda ticaret yapan bir iş adamları olduklarını belirterek, “Bizler hem Türkiye’ye hem de Macaristan’a bu katkıları sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Kızılay Kutsal Bir Misyon Üstleniyor

Türk Kızılayı’nın üstlendiği misyonun kutsal bir görev olduğunu vurgulayan Macaristan’ın İstanbul Başkonsolosu Kiss Gabor da, “Eşi benzeri olmayan güzel şeylere imza atıyorlar. Dünyanın çeşitli bölgelerinde insan onuruna aykırı hayat yaşamak zorunda olan insanların hayatına yardım etmeye çalışıyorlar” ifadesinde bulundu.

Konuşmaların ardından maddi değeri 100 bin dolar olan giysi malzemesi Türk Macar İşadamları Derneği yetkililerince Türk Kızılayı’na teslim edildi.

KAYNAK: kizilay.com.tr – 16 Temmuz 2012