İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

10 Mayıs 2012 – ANTALYA’DA MACAR KÜLTÜR GÜNÜ YAPILDI

Haber: Hungarolog Onur Şahin

Kepez Belediyesi tarafından organize edilen “Macaristan Kültür Günü” etkinliği Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde kutlandı.

7


Macaristan Büyükelçisi István Szabó ve Avrupa Birliği Delegasyonu Misyon Şefi Yardımcısı Tibor Varadi’nin de katıldığı “Macaristan Kültür Günü” etkinliği Kepez Belediyesi’nin ev sahipliğinde Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Etkinlik ilk olarak Resim Sanatçısı Nijat Ayvaz’ın “Macaristan’daki Türk İzleri” konulu ve Macaristan Büyükelciliginin “Macaristan’a Bakış” baslikli resim sergisinin açılışı ile başladı

Macaristan Antalya Fahri Konsolosu Bekir Bülend Özsoy’un açılış konuşmasını yaptığı etkinlikte, Macaristan Büyükelçisi István Szabó ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de birer konuşma yaptılar. Büyükelçi István Szabó Türkçe olarak yaptığı konuşmada, iki farklı kültürün aslında tarih boyunca her zaman bir olduğunu ve “Macaristan Kültür Günü“ etkinliğinin bu ortak noktaları ortaya çıkarma fırsatı yarattığını söyledi.

Başkan Hakan Tütüncü de Kepez’in ve Antalya’nın tanıtımına büyük katkı sağlayan, bu tür kültürel etkinliklere önem verdiklerini belirterek, her gün yüzlerce vatandaşı Kepez’de farklı bir kültür ve sanat programında ağırladıklarını söyledi. Macaristan Kültür Günü etkinliği ile Macar ve Türk kültürünü daha ileri taşımak istediklerini dile getiren Tütüncü, “4 For Dans” grubunun gösterisinin ise geceye ayrı bir renk kattığını kaydetti.

Başkan Tütüncü, konuşmaların ardından Macaristan Büyükelçisi István Szabó’ya ve “4 For Dans” grubu üyelerine plaket takdim ederek teşekkür etti.

1
2
3
4
5
6