İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başkanımız Tosun Saral ve Emre Saral’ın Yeni Kitabı Kronik Kitap’tan Okuyucularıyla Buluştu

Türk-Macar ilişkileri üzerine çalışmalarıyla tanınan ve bu çalışmalarından ötürü Macaristan devleti tarafından liyakat nişanıyla ödüllendirilen Türk-Macar Dostluk Derneği Başkanı İsmail Tosun Saral ve oğlu Yönetim Kurulu üyelerimizden Dr. Emre Saral’ın ortaklaşa kaleme aldıkları Türklerle Beraber – Osmanlı Cephelerindeki Avusturya-Macaristan Askerî Birlikleri isimli kitap Kronik Kitap’tan okuyucuların beğenisine sunuldu.

Yaklaşık on senelik bir çalışmanın ürünü olan bu eserin ilk versiyonu, Derneğimiz yayınlarından “Çanakkale ve Sina-Filistin Cepheleri’nde Avusturya-Macaristan Ordusu Topçu Bataryaları” adıyla 2012 yılında çıkmış; 2015 yılında kitabın ikinci baskısı yapılmıştı. Kitabın daha geniş bir okuyucu kitlesine ulaşma şansı bulabileceği bu baskısında ise, Birinci Dünya Savaşı’nda Osmanlı cephelerinde savaşmış Avusturya-Macaristan Ordusu birliklerine ilişkin daha geniş kapsamlı bilgiler verilmiş ve kitap yeni kaynaklarla zenginleştirilmiştir.

Eser, yurt çapında kitapçılarda ya da internet kitap satış sitelerinden temin edilebilir. Eserin Yayınevi tarafından hazırlanmış takdimine ulaşmak için tıklayınız.