İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

SURİYELİ MİSAFİRLERE VE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE GİYSİ YARDIMI

kizilay

SURİYELİ MİSAFİRLERE VE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE GİYSİ YARDIMLARI
TÜRK KIZILAYI ELİYLE ULAŞTIRILACAK

Türkiye’de misafir edilen Suriyelilerin ve İhtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılayan Türk Kızılayı’na Budapeşte, Türk-Macar İşadamları Derneği’nden büyük destek geldi. Dernek, Suriyeli misafirler ve ihtiyaç sahipleri için temin ettiği çok sayıda giysi eşyasını, düzenlenen törenle Türk Kızılayı yetkililerine teslim edecek.

Türk halkının yardım eli olan ve dil, din, ırk, millet ayrımı gözetmeden yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Türk Kızılay”na, Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu öncülüğünde ,Türk-Macar İşadamları Derneği, çok sayıda çeşitli giyim eşyası temin ederek destek verdi.

Türk-Macar İşadamları Derneği’nin, Türk Kızılayı aracılığıyla ulaştırdığı yardım malzemelerinin içerisinde 114740 çift terlik, 11372 adet atlet, 11323 düzine çorap ve 1142 düzine bayan patik bulunuyor

Suriyeli misafirler ve ihtiyaç sahipleri için hazırlanan giyim eşyaları Türk Kızılayı Marmara Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi’nde (MAFOM) düzenlenen törenle Türk Kızılayı’na teslim edilecek.

Törene, Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar’ın yanı sıra Macaristan İstanbul Başkonsolosu Kiss Gabor ve Türk Macar İşadamları Derneği Başkanı ve DEİK – DTİK Avrupa Bölge Başkan Yardımcısı Osman Şahbaz da katılacak.

Tarih : 16.07.2012 (Pazartesi)

Saat : 10:00

Adres : Türk Kızılayı Marmara Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi (MAFOM)
Esentepe Mahallesi İnönü Cad. No: 157 Kartal/İSTANBUL