İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tosun Saral’ın Yeni Kitabı Viyana’da Yayınlandı

Derneğimizin Başkanı Tosun Saral’ın Birinci Dünya Savaşı’nda Türk cephelerinde çarpışan Avusturya-Macaristan askerlerini konu alan ve sitemizin Makaleler sekmesinden de erişilebilen çalışmalarından bir kısmı Kırmızı Beyaz Kırmızı (Rot Weiss Rot) isimli kitapta bir araya getirildi. Viyana merkezli Yeni Dünya Yayınları (Neue Welt Verlag) tarafından yayınlanan bu eser hem e-kitap hem de basılı olarak okuyucuların beğenisine sunulmuştur. Eseri okumak için tıklayınız.

Kitabın tanıtımı amacıyla, aynı Yayınevi’nin yayın organı Yeni Vatan Gazetesi tarafından Tosun Saral ile bir de mülakat gerçekleştirilmiştir. Üniversite eğitimini 1960’lı yıllarda Viyana’da gören Saral, mülakatında okuyucuları o dönemin Viyanası’na götürürken; kitabı hakkında kısa bilgiler vermiş; aynı zamanda Türk-Avusturya ilişkileri hakkındaki görüşlerini okuyucularla paylaşmış. Mülakatı okumak için tıklayınız.

Eserin basılmasına yönelik teklif getiren ve bu projeyi hayata geçiren Neue Welt Verlag Yayınevi sahibi ve Yeni Vatan Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sayın Birol Kılıç’a Türk-Macar Dostluk Derneği olarak şükranlarımızı sunarız.